Kemercity Bolluca

Kemercity Bolluca

Proje Linki: www.kemercitybolluca.com.tr

Gün İnşaat’ın İstanbul’un hızla gelişen bölgelerinden Arnavutköy Bolluca’ya farklı bir soluk getiren Kemercity Bolluca projesi diğer Kemercity projelerinde olduğu gibi 62 daireden oluşan butik bir yaşam şansı sunuyor.

Kemercity Bolluca son yılların en gözde yatırım bölgelerinden biri haline gelmiş olan Bolluca’nın sessiz, sakin, yeşil kalmış bir bölgesinde yer almaktadır. Aynı zamanda toplu taşıma duraklarına, marketlere, sağlık ve eğitim kurumlarına yakınlık yaşamı kolaylaştırır. İhsaniye metro istasyonuna 5 dakika, İstanbul Havaalanına 15 dakikalık mesafede yer alan proje arsasından Kuzey Marmara Otoyoluna 5 dakikada bağlantı sağlanır.

Diğer Kemercity’lerde olduğu gibi bu projede de araç trafiğine kapalı bahçeyle, çocuk parkı, fitness-center, sauna ve kapalı otopark alanlarıyla çağdaş, çocuklu hayata uyumlu, konforun ön planda tutulduğu, yalın, rahat bir yaşam kurgusu vardır.

Kemercity Bolluca’nın tasarımında dinamik bir cephe tasarımı ortaya çıkmıştır. Cephe hareketleri farklı yapı malzemelerinin kullanımı ile güçlendirilerek özgün ve değişken bir estetik kurgu hedeflenmiştir. Dairelerin gün ışığından en iyi şekilde yararlanması ve gün ışığının iç mekanların en derin noktalarına kadar süzülmesi geniş şeffaf yüzeylerle sağlanmıştır.

Kemercity Bolluca 2274 m2 alan üzerinde, 5 katlı 2 Blok ve toplam 62 daireden oluşurken, metrekareleri 50 m2 ve 142 m2 arasında değişen 1+1, 2+1, az sayıda 3+1 olmak üzere, bahçe katları, ara katlar ve çatı dubleksi gibi alternatiflerden oluşan zengin daire seçenekleri sunar. Proje alanının ön bahçe tarafında yapılaşmaya kapalı 2.5 dönüm park alanı mevcuttur.

Mimari konsept net çözümler üzerine kuruludur. Daire planlarında alan kaybı yoktur. Projede yeni Deprem Yönetmeliği gereğince zemin etüdü titizlikle yapılmış, son derece sağlam, güçlü bir statik proje oluşturulmuştur.